Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Access denied for user 'nobody'@'localhost' (using password: NO) in /home/istanger/public_html/reklamIST2.php on line 2

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: A link to the server could not be established in /home/istanger/public_html/reklamIST2.php on line 2

Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/istanger/public_html/reklamIST2.php on line 3
 
   21:51 : UEFA Bursaspor'a bir yıl men cezası verdi   19:53 : CHP, Baykal ve Kılıçdaroğlu Düşmanlığı   19:37 : Dört eski bakanla ilgili Yüce Divan oylaması ertelendi   18:32 : Dört eski bakanla ilgili toplantıya ara verildi   18:25 : Türkiye beyaza büründü   15:40 : Trakya Birlik Genel Kurulu 8 Ocak 2015'de yapılacak   14:56 : Eğitim-İş; Emniyet Müdürü ve Vali Hakkında suç duyurusunda bulunacağız   14:06 : AKP'li Kılıç Kılıçdaroğlu'na açtığı davayı kaybetti   13:48 : Onur Öymen; 'Cumhuriyet İçin Çağrımızdır'   13:30 : Örtülü ittifakın sonu   13:19 : Özür Mevsimi   13:11 : Erdoğan Mustafa Kefeli'nin oğlu Onur Kefeli'nin düğününe katıldı   13:01 : Libyalı öğrenciler elçiliği bastı   12:56 : Eğitim-İş, uğradıkları Polis saldırısı nedeniyle basın açıklaması yapıyor   12:48 : Bakan Elvan: TİB'de ne yapılıyor bilmiyoruz  
CHP, Baykal ve Kılıçdaroğlu Düşmanlığı
Trakya Birlik Genel Kurulu 8 Ocak 2015
CHP PM 23 Aralık'ta toplanıyor
   Haber Detay
Suriyeli muhaliflerin infaz görüntüleri New York Times'da
, Suriye savaşının karanlık tarafını ve muhaliflerin, devirmeye çalıştıkları Esad rejiminin kullandığı vahşi ve acımasız taktikleri benimsediğini ortaya koydu...
 
Tarih: 06.09.2013 - Saat: 10:03:06
 
Çeviri: Kerem Cihan Uluç, Varsan Çekiç

ABD'nin New York Times gazetesi yazarı C. J. Chivers, Suriye'de 2012 yılında çekilen ve Suriyeli muhaliflerin, rejim askerlerini infaz ettiğini gösteren video kayıtının, Batı'yı ikileme düşürdüğünü belirtti.

New York Times'ın yayımladığı ve kaynağının önceden muhaliflerin yanında yer almış biri olduğu belirtilen kayıtı, Chivers şöyle açıklıyor:


"Suriyeli muhalifler diz çöktürülmüş, yarıçıplak ve korku içindeki esirlerinin başında beklerken poz verdiği görüntüler ortaya çıktı.

Bahsi geçen bu yedi esir Suriye devletinin askerleri. Görüntülerde beş esirin ellerinin bağlandığı ve sırtlarının kırmızı bantlarla işaretlendiği görülüyor. Yayınlanan bu karelerde Suriyeli muhalif liderin bir şiirden alıntı yaptığı sırada, diğerleri esirlerin yüzlerini toprağa bastırdığı göze çarpıyor.

Muhalif lider şiirden şöyle bir dörtlük okuyor: "Elli yıldır ahlâksızlığa ve yozlaşmaya ortak oldunuz. Şimdi Allah'a yemin ediyoruz, ant olsun ki intikamımızı alacağız."

'Amca' lâkaplı komutan şiiri bitirmesinin ardından ilk esirin sırtına bir kurşun sıkıyor, peşinden de diğer muhalifler kalan esirleri idâm ediyor.

bu kayıt eskiden muhalif kanatta savaşan, ancak daha sonra cinayet ve idâmlardan rahatsızlık duyan biri tarafından gizlice Suriye'den kaçırıldı. Görüntüler, Suriye savaşının karanlık tarafını ve muhaliflerin, devirmeye çalıştıkları Esad rejiminin kullandığı vahşi ve acımasız taktikleri benimsediğini ortaya koydu."

New York Times yazarı C. J. Chivers ABD'nin, Obama yönetiminin sunduğu, sivillere karşı kimyasal silah kullandıkları için Suriye güçlerine saldırılması teklifini destekleyip desteklememeyi tartışırken, gazetenin yayımladığı kayıtın, Suriye'de eşkiyalar, adam kaçıranlar ve katillerden oluşan çetelerin doldurduğu ve giderek artan kriminal çevrenin varlığına bir kanıt olduğunu belirtti.

Chivers ayrıca videonun, Senatör John Mccain'in de dahil olduğu bazı Kongre üyelerinin, muhaliflere daha sağlam askeri destek sağlanması için baskı uygularken, ABD'nin Suriye'de muhalif müttefikler bulmakta yürüttüğü dış politika meselesine de hatırlatıcı bir unsur olduğunu vurguladı.

New York Times gazetesinde yayımlanan ve iligili videoyu içeren yazı için tıklayın

Etiketleme: türkiye, istanbul, gerçeği, haberleri, son dakika, suriye, muhalif, istanbul gerçeği, new york times,

Yorumlar
Bu Haber Hakkında Yorum Yok.Yorumlarınızı Yazınız.
 
  Site Yazarları
İmambakır Üküş
CHP’de ‘Kriz Yönetimi’ ve İhraçlar
Prof.Dr. Ahmet Özer
AKP, Çözüm ve Kobani
Atay Sözer
Koltuk Sendromu
Dr. Dursun Kırbaş
Bu ülkede onurlu insanlar da var!
Turgut Ünlü
Çağımızın Yeni İnsanları ve Sistemin Çöküşü
Ahmet Kale
"Kıvılcımlı Külliyatı" Yazıları Kitap oluyor
Erol Kızılelma
Özgür Birey mi, Örgütlülük mü?
Rojda Duygu Yeşilgöz
Birileri ölürken diğerleri ne yapıyor?
Prof. Dr. Birgül Ayman Güler
Örtülü ittifakın sonu
Necdet Pamir
TPAO’nun Özelleştirilmesi Üzerine
 
© Copyright Şile Gerçeği | Tüm Hakları Saklıdır.